JAK UZYSKAĆ TALIĘ OSY?

Wąska talia-marzenie większości kobiet. Skąd taki fenomen talii osy?

Przede wszystkim taka sylwetka-szersze biodra, ładny biust i szczupła talia to najbardziej pożądany typ sylwetki u kobiet. Tak samo jak marzą o nim kobiety, tak przykuwa też wzrok mężczyzn. Ten typ sylwetki jest po prostu kobiecy. Dodatkowo świetnie leżą jeansy i dopasowane sukienki.

Nie tylko pod względem wizualnym talia ma znaczenie. Również kwestia zdrowotne wchodzą tu w grę. Tkanka tłuszczowa na brzuchu nigdy nie jest dobra. Ta tkanka jest też wokół narządów wewnętrznych, wpływa na nasze zdrowie. Koniecznym jest aby zadbać o brzuch. 

Otyłość brzuszna jest groźna, więc jeśli widzisz, że tkanka tłuszczowa gromadzi się w okolicy brzucha, czas coś z tym zrobić. Nie tylko dla wizualnego efektu ale przede wszystkim dla zdrowia.

Jest pewien wskaźnik, który informuje nas o tym  jaki jest stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Dzięki takim wyliczeniom  dowiemy się jaki mamy typ otyłości, jakie istnieje ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze, choroby wieńcowe, udar mózgu, miażdżycę i cukrzycę oraz poznamy średni standardowy wskaźnik WHR dla naszej płci i wieku

Weź centymetr i zmierz obwód talii i bioder. Pierwszy wynik podziel przed drugi. Jeśli Twój wynik jest powyżej 0,7 to oznaka, że czas coś zrobić z ciałem. Oznacza, to, że tkanka gromadzi się w okolicy brzucha . To zwiększa ryzyko chorób. 

Czy każda kobieta może osiągnąć taki cel?

Tak, w mniejszym lub większym stopniu.

Najważniejsze będzie odżywianie, bez odpowiednio zbilansowanych posiłków nie pójdziesz dalej. 

Drugim aspektem jest dobranie odpowiednich ćwiczeń. Jak zapewne już słyszałaś, nie ma miejscowego spalania tkanki tłuszczowej. Ze swojego doświadczenia w pracy z kobietami, stwierdzam, że można mocniej popracować nad pewnymi partiami ciała i je mocno dopracować. Tak jest z brzuchem. Są ćwiczenia, które angażują mięśnie odpowiadające na wygląd naszego brzucha. Takie ćwiczenia do pracy zmuszają mięśnie skośne brzucha a także mięśnie głębokie core. To wszelkiego rodzaju izometryczne napinanie brzucha, rotacje, skręty i twisty. Jeśli chcesz skupić się na swojej talii możesz pobrać trening, LINK W KOMENTARZU!

DAJ ZNAĆ JAK ZROBISZ TRENING, OZNACZ MNIE NA INSTAGRAMIE, DAJ JAK DZIAŁASZ!:)

Podziel się wpisem z innymi:

1 Comment

Dodaj komentarz

O mnie

Kilka miesięcy temu urodziłam cudownego synka. Był to najlepszy dzień w moim życiu i od tego momentu macierzyństwo jest dla mnie niesamowitą podróżą. Jestem bardzo silną kobietą, której udało się urodzić syna siłami natury. Wiem, że po porodzie trudno jest się czuć pewnie ze swoją aktualną figurą. Dlatego moje poporodowe treningi stały się powodem do stworzenia tego autorskiego prowadzenia. Zasługujesz na to, aby czuć się pewną siebie przez cały rok, bez względu na to, na jakim etapie życia jesteś.

Opinie

Metamorfozy

Najnowsze na blogu

6 porad jak robić tanie i zdrowe zakupy

Jak często masz wrażenie, że kupujesz same niezbędne produkty, a po powrocie do domu okazuje się, że właściwie nie dasz rady skomponować z nich prostego posiłku? Zakupy spożywcze robimy nawet kilka razy w tygodniu, a w związku z tym wydajemy na nie dość sporą sumę pieniędzy. Wydaje Ci się, że nie ma na to sposobów? W związku z nieustannie rosnącymi cenami zrobienie tanich i zdrowych zakupów wydaje się być niemożliwe, jednak…

Czytaj więcej »

Jak zmienić nawyki żywieniowe?
6 porad dietetycznych, które będą Twoim kluczem do sukcesu!

Szukasz łatwego sposobu na wprowadzenie zdrowych nawyków żywienowych, które zostaną z Tobą na całe życie? Przechodziłaś na różne diety już wiele razy, ale zawsze coś stawało Ci na przeszkodzie do osiągnięcia sukcesu? W dzisiejszym, bardzo dynamicznym świecie trzymanie się zdrowej diety może być niekiedy dużym wyzwaniem. Opieka nad domem i rodziną lub praca często ogranicza Ci czas, który możesz przeznaczyć na przygotowanie zdrowych posiłków. Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby…

Czytaj więcej »