7 PORAD JAK UZYSKAĆ LEPSZE EFEKTY.

Progress w treningu dla każdego oznacza co innego,  w końcu każdy ma inne powody do ćwiczenia. Może po prostu chcesz mieć  zdrowe serce, mieć więcej energii i zmniejszyć ogólne ryzyko chorób. A może masz konkretny cel. Jeśli twoim celem jest zmiana sylwetki, wiedz, że wiele czynników wpływa na utratę wagi, spalanie tłuszczu lub budowanie mięśni. Twoja genetyka odgrywa znaczącą rolę  w obecnej kompozycji ciała,  trudno jest ją zmienić. Czynniki takie jak sen, stres, hormony  również mają znaczenie. Ważne jest aby upewnić się, że Twoje cele są realistyczne i osiągalne dla Ciebie. Wyniki, które chcesz uzyskać, mogą nie być rozsądne, biorąc pod uwagę Twoją genetykę lub ilość czasu i energii, które musisz poświęcić na trening i odżywianie. W takim przypadku pomocne może być nieznaczne dostosowanie celu do czegoś, co jest bardziej osiągalne.

Są pewne rzeczy, które większość ludzi może zrobić, aby osiągnąć cel. 

1. Określ priorytet snu.

Na utratę wagi szczególnie wpływa wiele innych czynników niż tylko dieta i ćwiczenia. Słaby sen może sabotować twoje wysiłki odchudzania na kilka sposobów. Bycie pozbawionym snu wpływa na hormony, które kontrolują apetyt, zachęcając cię do przekąski i  do sięgania po szybką energię – zazwyczaj bardzo kaloryczną, słodką i tłustą żywność. Brak snu może również spowolnić metabolizm i po prostu pozostawić ci zbyt mało energii, aby ćwiczyć. Ustanowienie relaksującego rytuału przed snem, pozostawienie elektroniki poza sypialnią są prostymi sposobami na poprawę nawyków snu.

2. Wypróbuj coś zupełnie innego.

„Jeśli jesteś kimś, kto robi to samo za każdym razem i robisz to od lat”- musisz to zmienić. Podczas zmian w budowie ciała i zmian w składzie ciała organizm się dostosowuje. Twoje ciało  adaptuje się szybko.  Sposobem zmuszenia ciała do przystosowania się jest wyjście poza strefę komfortu.

3. Dokonuj małych, ale znaczących zmian w bieżącej rutynie.

Jeśli zwiększysz prędkość na bieżni o kilka stopni w górę,  jest to  już inny trening. Podniesienie ciężaru większego niż normalnie lub wydłużenie czasu pracy może być również pomocne. Upewnij się, że zmieniasz tylko jedną rzecz na raz i jest to konkretna zmiana. Jeśli zwiększasz ciężar, który podnosisz, nie dodawaj powtórzeń. Wybierz jedną rzecz – czas trwania, intensywność lub obciążenie.

4. Aktywne dni relaksu

Aby twoje ciało mogło czerpać korzyści z ćwiczeń bez nadmiernego przemęczenia, powolny bieg, długi spacer i joga to wspaniałe formy aktywnego spędzania czasu. Jest to świetny sposób na utrzymanie ciała w ruchu (i spalanie większej liczby kalorii niż gdybyś cały dzień leżała, jednocześnie dając swojemu ciału i umysłowi bardzo potrzebną przerwę od wytężonej aktywności.

5. Wyrzuć paczkowaną żywność.

Odżywianie jest numerem jeden, jeśli chodzi o jakikolwiek rodzaj utraty wagi lub cel budowy ciała. Nowsze badania żywieniowe podkreślają, że liczy się nie tylko to, co jesz, ale jakość tego, co jesz. Skoncentruj się na jedzeniu całych produktów spożywczych i porzuć pakowane produkty, które często są przetwarzane i zawierają więcej cukru i mniej składników odżywczych. Najlepszy sposób na zdrową, zrównoważoną dietę? Gotuj dla siebie tak często, jak to możliwe.

6. Zachowaj równowagę w swojej diecie.

Ważne jest zdrowe odżywianie, pełnowartościowe jedzenie i mniej cukru, ale i równowaga. Powiedzenie, że już nigdy nie będziesz miała kieliszka wina lub ciasteczka w ustach, po prostu sprawi, że nie będziesz w stanie tego zrobić. Staraj się przestrzegać zasady 90/10 każdego dnia: 90 procent tego, co jesz, powinno być zdrowe, pożywne, wypełniające żywność, ale 10 procent twoich kalorii może pochodzić z mniej zdrowej żywności, którą lubisz, abyś nie czuła się  jej pozbawiona. 

7. Baw się

Znalezienie aktywności, która Cię uszczęśliwia, to moim zdaniem najważniejsza rzecz. Obniża stres, masz pewność, że będzie to trwało, bo po prostu to lubisz. Jest różnica w treningu dla wyników a w treningu dla przyjemności. Kluczem jest równowaga pomiędzy tymi aktywnościami.

Dodaj komentarz

Najnowsze na blogu

CIĄŻA WOLNO-NIE WOLNO?

Ciąża to okres, który dla wielu kobiet jest dobrym momentem na dokończenie rożnych spraw, zaczęcie nowych projektów czy zadbanie o siebie. Osobiście mam nieco więcej czasu

Czytaj więcej »

AKTYWNOŚĆ W CIĄŻY

Jeśli ciąża jest o przebiegu fizjologicznym, lekarz wyraża zgodę to powinnaś dołączyć aktywność do swojej codzienności. Niestety, są statystyki, które pokazują, że: a) 50% kobiet boi

Czytaj więcej »

W biodrach siła!

To, że biodra są wyznacznikiem kobiecości to jasne od zawsze. Tak było i będzie. Ładne, krągłe pośladki to marzenie wielu kobiet, i każda z nas chce

Czytaj więcej »