7 PORAD JAK UZYSKAĆ LEPSZE EFEKTY.

Progress w treningu dla każdego oznacza co innego,  w końcu każdy ma inne powody do ćwiczenia. Może po prostu chcesz mieć  zdrowe serce, mieć więcej energii i zmniejszyć ogólne ryzyko chorób. A może masz konkretny cel. Jeśli twoim celem jest zmiana sylwetki, wiedz, że wiele czynników wpływa na utratę wagi, spalanie tłuszczu lub budowanie mięśni. Twoja genetyka odgrywa znaczącą rolę  w obecnej kompozycji ciała,  trudno jest ją zmienić. Czynniki takie jak sen, stres, hormony  również mają znaczenie. Ważne jest aby upewnić się, że Twoje cele są realistyczne i osiągalne dla Ciebie. Wyniki, które chcesz uzyskać, mogą nie być rozsądne, biorąc pod uwagę Twoją genetykę lub ilość czasu i energii, które musisz poświęcić na trening i odżywianie. W takim przypadku pomocne może być nieznaczne dostosowanie celu do czegoś, co jest bardziej osiągalne.

Są pewne rzeczy, które większość ludzi może zrobić, aby osiągnąć cel. 

1. Określ priorytet snu.

Na utratę wagi szczególnie wpływa wiele innych czynników niż tylko dieta i ćwiczenia. Słaby sen może sabotować twoje wysiłki odchudzania na kilka sposobów. Bycie pozbawionym snu wpływa na hormony, które kontrolują apetyt, zachęcając cię do przekąski i  do sięgania po szybką energię – zazwyczaj bardzo kaloryczną, słodką i tłustą żywność. Brak snu może również spowolnić metabolizm i po prostu pozostawić ci zbyt mało energii, aby ćwiczyć. Ustanowienie relaksującego rytuału przed snem, pozostawienie elektroniki poza sypialnią są prostymi sposobami na poprawę nawyków snu.

2. Wypróbuj coś zupełnie innego.

„Jeśli jesteś kimś, kto robi to samo za każdym razem i robisz to od lat”- musisz to zmienić. Podczas zmian w budowie ciała i zmian w składzie ciała organizm się dostosowuje. Twoje ciało  adaptuje się szybko.  Sposobem zmuszenia ciała do przystosowania się jest wyjście poza strefę komfortu.

3. Dokonuj małych, ale znaczących zmian w bieżącej rutynie.

Jeśli zwiększysz prędkość na bieżni o kilka stopni w górę,  jest to  już inny trening. Podniesienie ciężaru większego niż normalnie lub wydłużenie czasu pracy może być również pomocne. Upewnij się, że zmieniasz tylko jedną rzecz na raz i jest to konkretna zmiana. Jeśli zwiększasz ciężar, który podnosisz, nie dodawaj powtórzeń. Wybierz jedną rzecz – czas trwania, intensywność lub obciążenie.

4. Aktywne dni relaksu

Aby twoje ciało mogło czerpać korzyści z ćwiczeń bez nadmiernego przemęczenia, powolny bieg, długi spacer i joga to wspaniałe formy aktywnego spędzania czasu. Jest to świetny sposób na utrzymanie ciała w ruchu (i spalanie większej liczby kalorii niż gdybyś cały dzień leżała, jednocześnie dając swojemu ciału i umysłowi bardzo potrzebną przerwę od wytężonej aktywności.

5. Wyrzuć paczkowaną żywność.

Odżywianie jest numerem jeden, jeśli chodzi o jakikolwiek rodzaj utraty wagi lub cel budowy ciała. Nowsze badania żywieniowe podkreślają, że liczy się nie tylko to, co jesz, ale jakość tego, co jesz. Skoncentruj się na jedzeniu całych produktów spożywczych i porzuć pakowane produkty, które często są przetwarzane i zawierają więcej cukru i mniej składników odżywczych. Najlepszy sposób na zdrową, zrównoważoną dietę? Gotuj dla siebie tak często, jak to możliwe.

6. Zachowaj równowagę w swojej diecie.

Ważne jest zdrowe odżywianie, pełnowartościowe jedzenie i mniej cukru, ale i równowaga. Powiedzenie, że już nigdy nie będziesz miała kieliszka wina lub ciasteczka w ustach, po prostu sprawi, że nie będziesz w stanie tego zrobić. Staraj się przestrzegać zasady 90/10 każdego dnia: 90 procent tego, co jesz, powinno być zdrowe, pożywne, wypełniające żywność, ale 10 procent twoich kalorii może pochodzić z mniej zdrowej żywności, którą lubisz, abyś nie czuła się  jej pozbawiona. 

7. Baw się

Znalezienie aktywności, która Cię uszczęśliwia, to moim zdaniem najważniejsza rzecz. Obniża stres, masz pewność, że będzie to trwało, bo po prostu to lubisz. Jest różnica w treningu dla wyników a w treningu dla przyjemności. Kluczem jest równowaga pomiędzy tymi aktywnościami.

Podziel się wpisem z innymi:

Dodaj komentarz

O mnie

Kilka miesięcy temu urodziłam cudownego synka. Był to najlepszy dzień w moim życiu i od tego momentu macierzyństwo jest dla mnie niesamowitą podróżą. Jestem bardzo silną kobietą, której udało się urodzić syna siłami natury. Wiem, że po porodzie trudno jest się czuć pewnie ze swoją aktualną figurą. Dlatego moje poporodowe treningi stały się powodem do stworzenia tego autorskiego prowadzenia. Zasługujesz na to, aby czuć się pewną siebie przez cały rok, bez względu na to, na jakim etapie życia jesteś.

Opinie

Metamorfozy

Najnowsze na blogu

6 porad jak robić tanie i zdrowe zakupy

Jak często masz wrażenie, że kupujesz same niezbędne produkty, a po powrocie do domu okazuje się, że właściwie nie dasz rady skomponować z nich prostego posiłku? Zakupy spożywcze robimy nawet kilka razy w tygodniu, a w związku z tym wydajemy na nie dość sporą sumę pieniędzy. Wydaje Ci się, że nie ma na to sposobów? W związku z nieustannie rosnącymi cenami zrobienie tanich i zdrowych zakupów wydaje się być niemożliwe, jednak…

Czytaj więcej »

Jak zmienić nawyki żywieniowe?
6 porad dietetycznych, które będą Twoim kluczem do sukcesu!

Szukasz łatwego sposobu na wprowadzenie zdrowych nawyków żywienowych, które zostaną z Tobą na całe życie? Przechodziłaś na różne diety już wiele razy, ale zawsze coś stawało Ci na przeszkodzie do osiągnięcia sukcesu? W dzisiejszym, bardzo dynamicznym świecie trzymanie się zdrowej diety może być niekiedy dużym wyzwaniem. Opieka nad domem i rodziną lub praca często ogranicza Ci czas, który możesz przeznaczyć na przygotowanie zdrowych posiłków. Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby…

Czytaj więcej »