KOBIETO, NIE POPEŁNIJ TEGO BŁĘDU. NIE ULEGAJ FATFOBII.

PANI K. OSTATNIO DO MNIE NAPISAŁA, O TYM, ŻE  JE ZDROWO, SUPER SIĘ ODŻYWIA. PYTAM ZATEM CO JE. OKAZUJE SIĘ, ŻE TŁUSZCZY W DIECIE PANI K. NIE MA WCALE.

Chuda pierś z kurczaka z warzywami.

Tofu z fasolką.

Kawa z mlekiem 0,00% 

Nawet łyżka kakao do owsianki- ODTŁUSZCZONA.

HALO! COŚ JEST NIE TAK.

Dziewczyny, tłuszcz to nasz przyjaciel. Bardzo często spotykam się z osobami, które cierpią albo zaczynają cierpieć na fatfobię. Co to właściwie jest? To strach przed produktami, które zawierają tłuszcz. Nie piszę tu tylko o tym niezdrowym tłuszczu ale też o zdrowych tłuszczach, z produktów takich jak awokado, oliwa z oliwek czy orzechy.

*To tłuszcz reguluje nasz apetyt, pomaga odczuwać satysfakcję z jedzenia. Zastanów się teraz, ile masz tłuszczu w diecie, jakiego pochodzenia on jest? Masz spadki energii? Tłuszcz daje nam długotrwałą energię, więc może po prostu jesz go za mało?

*Tłuszcz jest niezbędny do wchłaniania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E i K), które są niezbędne dla zdrowia.

*Badania pokazują, że spożycie tłuszczu stanowiącego mniej niż 15% ogólnej liczby kalorii w diecie może znacznie obniżyć poziom testosteronu. Tłuszcze nasycone, pomagają utrzymać sztywność w strukturze komórkowej.

*Tłuszcze pełnią funkcję izolacyjną. Chronią nas przed utratą ciepła.

*Nigdy nie łącz tycia, przybierania na wadze z tłuszczami, bo tyjemy od nadwyżki kalorii, a nie od jedzenia produktów zawierających tłuszcze.

*Tłuszcze wpływają na nasz układ hormonalny wspierając go. Muszą być w diecie, jeśli nie chcesz mieć problemów zdrowotnych.

*Zdrowe tłuszcze odżywiają naszą skórę, włosy. Jedz awokado zamiast kupować olejki z awokado.

Zalet tłuszczy jest bardzo dużo. Ich rodzaj ma znaczenie, jemy zdrowe tłuszcze ale jak zjesz raz na jakiś czas fast-food, tłuszcze trans, to przeżyjesz, a burger od czasu do czasu pozwoli Ci się doładować, dzięki czemu będziesz mieć radość z jedzenia.

Nie daj się wpędzić w błędne koło, obcinanie tłuszczu, brak efektów w sylwetce, ciągły smutek, że nic się zmienia, a przecież nie jesz już nic tłustego. To wszystko wpłynie na gorsze samopoczucie, słabszą samoocenę, efekt jojo i w efekcie-rzucenie się na duże ilości niezdrowego tłuszczu, nadwyżkę kalorii a tym samym tycie.

Piszcie śmiało pytania do mnie, z chęcią odpowiem!Znacie jakieś osoby z fatfobią? Znaliście ten syndrom?

Jeśli podoba Wam się wpis, udostępnijcie, niech idzie w świat. Ku przestrodze;)

 

Podziel się wpisem z innymi:

Dodaj komentarz

O mnie

Kilka miesięcy temu urodziłam cudownego synka. Był to najlepszy dzień w moim życiu i od tego momentu macierzyństwo jest dla mnie niesamowitą podróżą. Jestem bardzo silną kobietą, której udało się urodzić syna siłami natury. Wiem, że po porodzie trudno jest się czuć pewnie ze swoją aktualną figurą. Dlatego moje poporodowe treningi stały się powodem do stworzenia tego autorskiego prowadzenia. Zasługujesz na to, aby czuć się pewną siebie przez cały rok, bez względu na to, na jakim etapie życia jesteś.

Opinie

Metamorfozy

Najnowsze na blogu

6 porad jak robić tanie i zdrowe zakupy

Jak często masz wrażenie, że kupujesz same niezbędne produkty, a po powrocie do domu okazuje się, że właściwie nie dasz rady skomponować z nich prostego posiłku? Zakupy spożywcze robimy nawet kilka razy w tygodniu, a w związku z tym wydajemy na nie dość sporą sumę pieniędzy. Wydaje Ci się, że nie ma na to sposobów? W związku z nieustannie rosnącymi cenami zrobienie tanich i zdrowych zakupów wydaje się być niemożliwe, jednak…

Czytaj więcej »

Jak zmienić nawyki żywieniowe?
6 porad dietetycznych, które będą Twoim kluczem do sukcesu!

Szukasz łatwego sposobu na wprowadzenie zdrowych nawyków żywienowych, które zostaną z Tobą na całe życie? Przechodziłaś na różne diety już wiele razy, ale zawsze coś stawało Ci na przeszkodzie do osiągnięcia sukcesu? W dzisiejszym, bardzo dynamicznym świecie trzymanie się zdrowej diety może być niekiedy dużym wyzwaniem. Opieka nad domem i rodziną lub praca często ogranicza Ci czas, który możesz przeznaczyć na przygotowanie zdrowych posiłków. Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby…

Czytaj więcej »