ZWALCZ STRES. MOICH 7 SPOSOBÓW NA STRES.

O tym jak ważne jest unikanie stresu nagrałam filmik, w którym mówię, że stres wiąże się z gorszym samopoczuciem, zdrowiem ale przede wszystkim spowalnia nasze efekty diety i treningu. 

Mam kilka swoich sposobów na poradzenie sobie ze stresem:) Oto kilka z nich:

1.Gorący prysznic lub kąpiel w wannie. Ciepła woda pomaga rozluźnić mięśnie i zwiększyć krążenie krwi.  Zapal świece, włącz relaksującą muzykę i mocz się  w wannie przez co najmniej dziesięć minut. Ale niech Twoja głowa będzie ‘’pusta’’. Nie myśl o niczym, to twój spokojny czas. Po wyjściu z wanny, smaruję się Elancylem, gównie nogi, bo to u mnie okolice cellulitu więc  po wyjściu stosuje automasaż  kremem. Elancyl dostępny jest w aptece a jego regularne używanie, przynosi efekty. 

* Kąpiel to świetny czas na podsumowanie całego dnia.

2. Kiedy cały dzień chodzę w leginsach, albo mam spotkania i jestem w spódnicy, to najszybsza metodą na odstresowanie jest u mnie zmiana ubrań. Przebieram  się w najbardziej wygodne ubrania czyli luźne dresy i bluzę z kapturem.  Miękkie ubrania od razu sprawiają, że czuje się lżej:) 

3. Kolejny sposób jest równie prostu co poprzednie:) Lekkie ćwiczenia. Może się  wydawać, że trening kłóci się  relaksem, ale ćwiczenia pomagają mi oczyścić głowę, spalając całą energię mentalną zaoszczędzoną podczas długiego dnia w pracy. Oczywiście mowa tu o treningu jogi albo pilatesu. Dochodzi do tego cała otoczka, czyli świeczki, muzyczka. 20 minut jogi wprowadza mnie w cudowny nastrój, czuje się rozluźniona ale zarazem silniejsza. 

* Inna forma to spacer po  pobliskim parku, jeśli na dworze nadal jest jasno. Skup się na cieszeniu się świeżym powietrzem i odgłosami natury.

4. Czytanie to świetny sposób na odpoczynek i co najważniejsze przestaniesz myśleć o wszystkich rzeczach, które zrobiłaś lub czego nie zrobiłaś w ciągu dnia. To także wspaniały sposób na przygotowanie się do  spania.

Wybierz powieść, którą chcesz przeczytać i odłóż na bok 30 minut przed pójściem do łóżka. 

* Posłuchaj audiobooka  jeśli wolisz. Wizualizuj akcję i ustaw to sobie  w głowie podczas wygodnego siedzenia lub leżenia.

* Jeśli wolisz korzystać z  tabletu, spróbuj go użyć bez podświetlania, jeśli to możliwe. Możesz też ściągnąć na telefon, laptopa czy tableta aplikacje, która nie męczy twoich oczu. 

5. Medytowanie przez 10-20 minut dziennie może pomóc w obniżeniu ogólnego stresu, a nawet krótka pięciominutowa medytacja, gdy poczujesz się przytłoczona, pomoże ci skupić się na stresującej sytuacji lub  pracy. Możesz to zrobić siedząc lub leżąc, używając mantr lub wskazówek z przewodnikiem lub po prostu skup się na oddychaniu. Celem jest po prostu rozluźnienie ciała i uspokojenie umysłu.

* Aby uzyskać prostą medytację, którą możesz zrobić samemu, po prostu połóż się lub usiądź wygodnie, zamknij oczy i weź głębokie oddechy, licząc każdy wdech i każdy wydech, aż do 10. Poczuj powietrze w swoim ciele, gdy porusza się i zwalnia całe napięcie z każdym wydechem. 

* Jeśli chcesz  wyobraź sobie siebie w spokojnym, pięknym lub bezpiecznym miejscu. To może być stół kuchenny twojej babci, plaża na Oceanie Indyjskim, latanie  balonem lub gdziekolwiek chcesz. Wyobraź sobie, że używasz swoich zmysłów, takich jak wzrok, dźwięk, zapach, a nawet dotyk. Im bardziej możesz to sobie wyobrazić, tym łatwiej poczujesz się totalnie zrelaksowana. 

* Pobierz aplikację medytacyjną na swój telefon, np. Headspace, na bezpłatną wersję próbną. Headspace oferuje 10 dni medytacji 10 minut, aby nauczyć cię medytacji. 

6. Uwielbiam bardzo  aromaterapię. Szczególnie  działa na mnie lawenda. Pozwala mi zasnąć jak dziecko. Do kąpieli często używam płatków róży. Mam też specjalny dyfuzor olejków zapachowych i sprawdza mi się już od 3 lat:) Piękna sprawa za małe pieniądze. 

7. Ostatni sposób to adaptogeny. A więcej o nich u mnie na kanale: https://www.youtube.com/watch?v=GoT0jiOKUnE

Jakie Wy macie sposoby na stres a może stres w ogóle Was nie dotyczy, dajcie mi znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Najnowsze na blogu

CIĄŻA WOLNO-NIE WOLNO?

Ciąża to okres, który dla wielu kobiet jest dobrym momentem na dokończenie rożnych spraw, zaczęcie nowych projektów czy zadbanie o siebie. Osobiście mam nieco więcej czasu

Czytaj więcej »

AKTYWNOŚĆ W CIĄŻY

Jeśli ciąża jest o przebiegu fizjologicznym, lekarz wyraża zgodę to powinnaś dołączyć aktywność do swojej codzienności. Niestety, są statystyki, które pokazują, że: a) 50% kobiet boi

Czytaj więcej »

W biodrach siła!

To, że biodra są wyznacznikiem kobiecości to jasne od zawsze. Tak było i będzie. Ładne, krągłe pośladki to marzenie wielu kobiet, i każda z nas chce

Czytaj więcej »