11 ćwiczeń z dzieckiem, czyli jak zostać fit mamą?

Jesteś świeżo upieczoną mamą i przeszkadza Ci brzuszek? Chciałabyś wrócić do formy sprzed ciąży i uzyskać fit sylwetkę? Jednakże nie wiesz, jak tego dokonać, ponieważ Twój maluszek nie odstępuje Cię na krok? Spokojnie, mam na to sprawdzone rozwiązanie. Pokażę Ci 11 ćwiczeń, które wykonasz w towarzystwie swojego dziecka, z minimalną ilością sprzętu oraz, co najważniejsze, w sposób bezpieczny dla Ciebie i maluszka. 

Frog pump

To ćwiczenie w łatwy sposób wykonasz bez obciążenia, leżąc na macie obok swojego maluszka. Frog pump w efektywny sposób angażuje mięśnie pośladkowe, głównie mały i średni, które ukształtują Twoją pupę. Połóż się na macie, złącz podeszwy stóp razem i, ze spiętym brzuchem, unoś biodra ku górze, spinając pośladki. Wykonaj 3 serie po 10-12 powtórzeń. 

Hip thrust 

Ćwiczenie to również angażuje mięśnie pośladkowe ze szczególnym uwzględnieniem mięśni pośladkowych wielkich. Wykonasz ten ruch, opierając się plecami na wysokości łopatek o stabilne krzesło lub bok kanapy. Nogi ustaw szeroko, zepnij brzuch i unieś biodra do momentu maksymalnego spięcia mięśni pośladkowych. Powtórz ćwiczenie 8-10 razy w 3 seriach. 

Przysiad 

Jeśli Twoje dziecko aktualnie nie ma ochoty leżeć obok Ciebie i domaga się trzymania na rękach, możesz wykonać ćwiczenie razem z nim. Stań w lekkim rozkroku, ustaw stopy na szerokość bioder. Trzymaj maluszka przed sobą, jedną ręką podtrzymując go z przodu na wysokości klatki piersiowej, a drugą pod pośladkami. Napnij brzuch i wykonaj przysiad w 3 seriach po 8-10 powtórzeń. Jest to świetne ćwiczenie wielostawowe, które angażuje większość dolnych partii ciała. 

Martwy ciąg z butelkami wody

Przygotuj dwie butelki o pojemności 0,5 l. Złap je w dłonie, napnij brzuch oraz zepnij łopatki. Kierując biodra do tyłu, suń butelkami w stronę kolan, pamiętając o tym, aby butelki miały cały czas kontakt z nogami. Kiedy poczujesz napięcie w mięśniach pośladkowych, wróć do góry, nie odrywając butelek od nóg. Na samym końcu mocno zepnij pośladki. Ćwiczenie wykonaj w 3 seriach po 8-10 powtórzeń. 

Wyciskanie butelek z wodą stojąc

Stań stabilnie, napnij mocno brzuch. Butelki z wodą z poprzedniego ćwiczenia unieś na wysokość barków. Unoś je równocześnie w górę do momentu wyprostu łokci, pamiętając o stabilnej postawie. Wykonaj ćwiczenie w 3 seriach po 10 powtórzeń.

Wiosłowanie butelką wody 

Stań w lekkim wykroku i przygotuj butelkę z poprzedniego ćwiczenia. Pochyl się lekko do przodu, wyprostuj plecy i, kontrolując ruch, ciągnij butelkę w stronę biodra. Ćwiczenie wykonaj na dwie strony w 3 seriach po 8 powtórzeń. Dzięki temu ćwiczeniu świetnie zaangażujesz plecy do pracy. 

Unoszenie ramion w przód 

W tym ćwiczeniu również przydadzą Ci się butelki wody. Stań stabilnie, ustabilizuj miednicę, a następnie na przemian unoś butelki z wodą przed siebie, unikając przeprostów w stawie łokciowym. Ćwiczenie wykonaj na każdą ze stron 8 razy w 3 seriach. 

Uginanie przedramion 

Stań stabilnie, napnij brzuch i zepnij łopatki. Trzymając w dłoniach butelki z wodą, uginaj na przemian przedramiona w górę. Staraj się nie bujać całym ciałem. Ćwiczenie wykonaj w 3 seriach po 10-12 powtórzeń na stronę. 

Deska

Bardzo znane ćwiczenie, które pomoże Ci w skuteczny sposób popracować nad brzuchem po porodzie. Maluszek może leżeć przed Tobą w trakcie tego ćwiczenia. Oprzyj ciężar ciała na wyprostowanych ramionach. Następnie napnij brzuch oraz pośladki i unieś tułów, opierając się na palcach stóp. Wykonaj ćwiczenie w 3 seriach przez maksymalny czas, w jakim jesteś stanie utrzymać prawidłową pozycję.

Rowerek

Kolejne ćwiczenie, które maksymalnie zaangażuje Twój brzuch do pracy. Połóż się na macie, spleć dłonie za uniesioną głową. Następnie unieś nogi zgięte w kolanach i na przemian, wykonując rowerek oraz spinając brzuch, dotykaj łokciem kolana po przeciwnej stronie. 

Unoszenie ramion i nóg w klęku podpartym

Jest to świetne ćwiczenie, kiedy Twój maluszek zaczyna się już nudzić pod koniec treningu. Połóż dziecko na plecach między swoimi ramionami. W klęku podpartym wyprostuj prawą rękę i lewą nogę. Następnie napnij mocno brzuch i wytrzymaj w tej pozycji około 15 sekund. Wykonaj ćwiczenie na dwie strony po 4 razy.

Podsumowując, ćwiczenie z małym dzieckiem w domu jest możliwe i jak najbardziej uzyskasz dzięki zaproponowanym ćwiczeniom świetne efekty. Proponuję Ci na początek wybrać po dwa ćwiczenia na dolne i górne partie ciała. Dodaj także jedno ćwiczenie na brzuch na koniec treningu. 

Jeśli jednak nie do końca wiesz, jak samodzielnie wrócić do formy po porodzie, zapraszam Cię do indywidualnej współpracy pod kątem dietetycznym oraz treningowym. Pomogłam już wielu mamom wrócić do formy sprzed ciąży i mam nadzieję, że Tobie również uda się zostać fit mamą.

Podziel się wpisem z innymi:

Dodaj komentarz

O mnie

Kilka miesięcy temu urodziłam cudownego synka. Był to najlepszy dzień w moim życiu i od tego momentu macierzyństwo jest dla mnie niesamowitą podróżą. Jestem bardzo silną kobietą, której udało się urodzić syna siłami natury. Wiem, że po porodzie trudno jest się czuć pewnie ze swoją aktualną figurą. Dlatego moje poporodowe treningi stały się powodem do stworzenia tego autorskiego prowadzenia. Zasługujesz na to, aby czuć się pewną siebie przez cały rok, bez względu na to, na jakim etapie życia jesteś.

Opinie

Metamorfozy

Najnowsze na blogu

6 porad jak robić tanie i zdrowe zakupy

Jak często masz wrażenie, że kupujesz same niezbędne produkty, a po powrocie do domu okazuje się, że właściwie nie dasz rady skomponować z nich prostego posiłku? Zakupy spożywcze robimy nawet kilka razy w tygodniu, a w związku z tym wydajemy na nie dość sporą sumę pieniędzy. Wydaje Ci się, że nie ma na to sposobów? W związku z nieustannie rosnącymi cenami zrobienie tanich i zdrowych zakupów wydaje się być niemożliwe, jednak…

Czytaj więcej »

Jak zmienić nawyki żywieniowe?
6 porad dietetycznych, które będą Twoim kluczem do sukcesu!

Szukasz łatwego sposobu na wprowadzenie zdrowych nawyków żywienowych, które zostaną z Tobą na całe życie? Przechodziłaś na różne diety już wiele razy, ale zawsze coś stawało Ci na przeszkodzie do osiągnięcia sukcesu? W dzisiejszym, bardzo dynamicznym świecie trzymanie się zdrowej diety może być niekiedy dużym wyzwaniem. Opieka nad domem i rodziną lub praca często ogranicza Ci czas, który możesz przeznaczyć na przygotowanie zdrowych posiłków. Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby…

Czytaj więcej »