Dlaczego niektóre kobiety nigdy nie wracają do formy sprzed ciąży?

  • W czasie ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Nawet bardzo aktywne i zadbane kobiety po ciąży skarzą się, że ciężko im wrócić do formy. To prawda, jest to trudne, ale nie jest niemożliwe. Wiele młodych mam prędzej czy później wraca do figury sprzed ciąży. Jednak niektóre kobiety nigdy nie wracają do formy. Czemu tak się dzieje?

Dla wielu kobiet bardzo trudne jest pogodzenie regularnych treningów i opieki nad malutkim dzieckiem. Młode mamy często mają problem ze znalezieniem nawet bardzo krótkiej chwili tylko dla siebie. Jednak powodem, dlaczego niektóre kobiety nigdy nie wracają do formy sprzed ciąży nie jest nadmiar obowiązków, „zepsuty metabolizm”, mała ilość snu czy czasu dla siebie. Przecież gdyby tak było to żadna kobieta po ciąży nie wracałaby do formy. Niektóre kobiety nigdy nie wracają do formy po ciąży, ponieważ nie mają wiedzy i wsparcia. Kluczem do sukcesu, udanego powrotu do formy sprzed ciąży, jest odpowiedni, dopasowany do możliwości plan działania i wsparcie.

  • Potrzebna jest wiedza

Przede wszystkim musisz wiedzieć jaką dietę możesz stosować, gdy karmisz piersią. Ile po porodzie możesz wrócić do ćwiczeń, jakie ćwiczenia możesz wykonywać. Tego wszystkiego nie dowiesz się w internecie. O te wszystkie rzeczy najlepiej zapytać swojego lekarza albo fizjoterapeutę, dietetyka lub trenera. Osobę, która nie tylko się na tym zna, ale również pozna Ciebie i powie Ci co jest DLA CIEBIE najlepsze. Naprawdę warto się ze specjalistami konsultować, bo tutaj chodzi nie tylko o sylwetkę, ale też o zdrowie Twoje i Twojego dziecka. Jeśli karmisz piersią to, co jesz ma ogromny wpływ na skład mleka. Dlatego warto zadbać o to, żeby dieta była zdrowa i odpowiednio zbilansowana. Jeśli niedługo po porodzie będziesz stosować zbyt restrykcyjną dietę możesz bardzo sobie utrudnić albo wręcz uniemożliwić karmienie piersią.

Wsparcie jest niezbędne

Nawet najlepszy plan, dieta i trening nie zadziałają, jeśli nie będziesz mieć wsparcia. Chodzi tutaj o wsparcie Twoich najbliższych. Naprawdę warto mieć kogoś, kto Ci pomoże w codziennych obowiązkach. Nie wstydź się prosić o tę pomoc! Bardzo ważne jest też takie zwyczajne wsparcie najbliższych, nawet tylko dobrym słowem. Jeśli bliscy Ci kibicują, a nie podcinają skrzydła będzie Ci dużo łatwiej wrócić do formy sprzed ciąży. Warto również poprosić o wsparcie specjalistów, dietetyka, trenera, fizjoterapeutę. Pamiętaj, że dobry dietetyk albo trener nie zakończy współpracy na rozpisaniu planu działania. Specjalista z prawdziwego zdarzenia będzie odpowiadał na wszystkie Twoje pytania, regularnie monitorował Twoje postępy i w razie potrzeby modyfikował Twój plan działania tak, żeby nie pojawiały się ani za szybko ani za wolno. w razie potrzeby da Ci kopniaka do działania.

Podziel się wpisem z innymi:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

Dodaj komentarz

O mnie

Kilka miesięcy temu urodziłam cudownego synka. Był to najlepszy dzień w moim życiu i od tego momentu macierzyństwo jest dla mnie niesamowitą podróżą. Jestem bardzo silną kobietą, której udało się urodzić syna siłami natury. Wiem, że po porodzie trudno jest się czuć pewnie ze swoją aktualną figurą. Dlatego moje poporodowe treningi stały się powodem do stworzenia tego autorskiego prowadzenia. Zasługujesz na to, aby czuć się pewną siebie przez cały rok, bez względu na to, na jakim etapie życia jesteś.

Opinie

Metamorfozy

Najnowsze na blogu

Dlaczego niektóre kobiety nigdy nie wracają do formy sprzed ciąży?

W czasie ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Nawet bardzo aktywne i zadbane kobiety po ciąży skarzą się, że ciężko im wrócić do formy. To prawda, jest to trudne, ale nie jest niemożliwe. Wiele młodych mam prędzej czy później wraca do figury sprzed ciąży. Jednak niektóre kobiety nigdy nie wracają do formy. Czemu tak się dzieje?

Czytaj więcej »

Jak schudnąć po ciąży?

Większość młodych mam zmaga się z dodatkowymi kilogramami, które za wszelką cenę chcą zrzucić i wrócić do formy sprzed ciąży. Dbanie o zdrowie i ciało są bardzo ważne, ale pamiętaj, aby dać sobie na to czas. Żeby schudnąć po ciąży potrzebujesz czasu i odpowiedniego planu działania.

Czytaj więcej »

JAK UZYSKAĆ TALIĘ OSY?

Wąska talia-marzenie większości kobiet. Skąd taki fenomen talii osy? Przede wszystkim taka sylwetka-szersze biodra, ładny biust i szczupła talia to najbardziej pożądany typ sylwetki u kobiet.

Czytaj więcej »

CIĄŻA WOLNO-NIE WOLNO?

Ciąża to okres, który dla wielu kobiet jest dobrym momentem na dokończenie rożnych spraw, zaczęcie nowych projektów czy zadbanie o siebie. Osobiście mam nieco więcej czasu

Czytaj więcej »