Menu na 7 dni
17 czerwca 2020
Czego chcą Twoje pośladki?
15 września 2020
Pokaż wszystkie

W biodrach siła!

To, że biodra są wyznacznikiem kobiecości to jasne od zawsze. Tak było i będzie. Ładne, krągłe pośladki to marzenie wielu kobiet, i każda z nas chce aby nasza pupa dobrze wyglądała w jeansach. To o dużych, kształtnych pupach pisze się piosenki:) Niestety wiele z nas, nie osiągnie zamierzonego efektu, nie dlatego, że trenuje w domu, albo ze względu na genetykę. Problemem może być brak prawidłowego ruchu w stawie biodrowym podczas ćwiczeń. Ruch ten chcę po krótce omówić w tym poście. Jest to ruch zawiasowy w stawie biodrowym o nazwie hip hinge. Co ma to wspólnego z pośladkami? Już tłumaczę. Staw biodrowy to największy staw w naszym szkielecie a to właśnie mięsień pośladkowy wielki prostuje ten staw. Mięsień pośladkowy z kolei to najsilniejszy mięsień, naprawdę może dużo:)

Musicie zdać sobie sprawę z tego jak duża siła znajduje się w naszych biodrach. Mogą tak wiele. Ruch hip hinge to podstawa jeśli chcesz ruszyć swoje pośladki, chcesz zmienić swoje ciało to musisz zapoznać się z tym ruchem i opanować go technicznie a wtedy zobaczyć jakie pokłady siły i energii w Tobie drzemią. Ruch ten angażuje do pracy prostowniki (plecy), pośladki a także tylne pasmo ud. Bardzo łatwo można się go nauczyć. Ustań tyłem do ściany na odległość około półtorej stopy. Następni ustaw plecy i kręgosłup w pozycji neutralnej, cofnij barki w tył. Zaangażuj brzuch i wykonaj ruch biodrami w tył, pochylając tym samym korpus do przodu. Lekko ugnij kolana, postaraj się aby korpus był ustawiony równolegle do podłogi. Pośladkami staraj się dotknąć ściany. Jeśli czujesz rozciąganie w udzie to jest to ok.

Możliwe, że ten ruch będzie dla Ciebie ciężki do wykonania, bo masz spięte uda, plecy, warto wtedy pomysleć o regularnych sesjach stretchingu. Jeśli udało Ci się zejść w dół to postaraj się teraz tą sama drogą wrócić do góry bez zaokrąglania pleców. Ruch ten jest ważny u każdego, bo bierze udział nie tylko w prawie każdym sporcie ale też w życiu codziennym kiedy coś podnosimy. Jeśli Twoje pośladki mają się zmienić, to warto zacząć od przygotowania ich do ciężkich ćwiczeń właśnie poprzez kilka powtórzeń ruchu hip hinge. Możesz też dodać ćwiczenie aktywacyjne np. pull trough.

Macie opanowany ten ruch?:) Znacie ?:)

Fit Kobietka-Marta Mróz
Fit Kobietka-Marta Mróz
"MOTYWACJA-CEL-DZIAŁANIE-SATYSFAKCJA"

Dodaj komentarz